ΑρχικήΑθλητικάΜεγάλη νίκη του Α.Ο Υπάτου με 2-0 στη Θήβα

Μεγάλη νίκη του Α.Ο Υπάτου με  2-0 στη Θήβα

Μεγάλη νίκη του Α.Ο Υπάτου με 2-0 στη Θήβα

Ζυγκερίδης και Δέδες έγραψαν το 2-0

Κυριακή, 9 Μαΐου 2021

Γιώργος Πέππας

Η ομάδα του Α.Ο. Υπάτου κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 ενάντια στον ΑΠΟ Αταλάντης, στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Θήβας, τη Κυριακή 9 Μαΐου.

Και οι δύο ομάδες «μπήκαν» δυναμικά στον αγώνα προσπαθώντας νωρίς να πάρουν τον έλεγχο της μπάλας, με την ομάδα του Υπάτου μετά το πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου να κυριαρχεί στο παιχνίδι.

Στο 17ο λεπτό ο Ζυγκερίδης έγραψε το 1-0 με ένα δυνατό σουτ μέσα στη μικρή περιοχή, μετά από απόκρουση του Ανδρούτσου.

Στο 19ο λεπτό ο Γκούφας έκανε ένα ανάποδο ψαλίδι μέσα στη περιοχή της Αταλάντης το οποίο βγήκε άουτ.

Στο 20ο λεπτό ο Γκούφας έκανε ένα σουτ το οποίο κατάφερε να μπλοκάρει ο Ανδρούτσος.

Στο 23ο λεπτό ο Χατζηδημητρίου, έπειτα από σέντρα του Γκούφα, έστειλα τη μπάλα ξυστά από το δοκάρι του Ανδρούτσου.

Οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύονταν πάρα πολύ να βγουν στην επίθεση.

Στο 40ο λεπτό ο Ζυγκερίδης έκανε ένα δυνατό σουτ όμως η μπάλα βγήκε άουτ.

Στο 45ο λεπτό ο Σακκάς απείλησε τα δίχτυα του Διαμαντή όμως ο τερματοφύλακας του Υπάτου κατάφερε να αποκρούσει και να κρατήσει το 1-0.

Λίγα λεπτά αργότερα ο Δέδες «σφράγισε» τον αγώνα γράφοντας το 2-0 σε μια πολύ καλή συνεργασία των παιχτών του Υπάτου.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν ασφυκτικά όμως δεν κατάφεραν να βάλουν κάποιο άλλο γκολ ενώ οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν κάποια άλλα καλή φάση στον αγώνα.

Στο 66ο λεπτό το Ύπατο κέρδισε ένα φάουλ ακριβώς έξω από τη περιοχή της Αταλάντης που το εκτέλεσε απευθείας ο Δέδες και το απέκρουσε ο Ανδρούτσος.

Στο 78ο λεπτό ο Ζυγκερίδης με μια πάσα του έστειλε τη μπάλα στη μικρή περιοχή της Αταλάντης όμως οι αμυντικοί κατάφεραν να διώξουν.

Στο 83ο λεπτό οι γηπεδούχοι κέρδισαν ένα ακόμη φάουλ έξω από τη περιοχή της Αταλάντης όμως βγήκε άουτ η μπάλα.