ΑρχικήΑθλητικάΕλλοπιακός - Μαυρομάτι 4-0

Ελλοπιακός - Μαυρομάτι 4-0

Σάββατο, 11 Σεπτεμβρίου 2021

Γιώργος Πέππας

Πραγματοποιήθηκε σήμερα, στις 17:30 μ.μ., ο φιλικός αγώνας ανάμεσα στον Ελλοπιακό και το Μαυρομάτι, στο γήπεδο του Ελλοπιακού.

Ο αγώνας είχε πάρα πολλές φάσεις, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν από τα πρώτα λεπτά να ανοίξουν το σκορ.

Στο 2ο λεπτό ο Ελλοπιακός έκανε τη 1η φάση του αγώνα όμως ο Νίκας απέκρουσε εύκολα.

Στο 4ο λεπτό ο Ελλοπιακός βγήκε ξανά στην επίθεση και απείλησε την εστία του Μαυροματίου με ένα σουτ.

Στο 5ο λεπτό έγινε η 1η μεγάλη ευκαιρία του Μαυροματίου με τον Σταμούλη να περνάει τον Νίκα αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ.

Στο 6ο λεπτό ο Ελλοπιακός είχε μια πολύ καλή φάση με σουτ έξω από την περιοχή.

Στο 13ο λεπτό ο Κουκούλας έριξε ένα δυνατό σουτ με τον Νίκα να πετάγεται στον αέρα και να απεκρούει.

Γκολ στο 16ο λεπτό από τον Ζαφειρόπουλο.

Στο 25ο λεπτό ο Ζαφειρόπουλος απειλεί την εστία του Νίκα με ένα δυνατό σουτ.

Στο 26ο λεπτό έγινε το 2-0 από πέναλτι που εκτέλεσε ο Κουκούλας.

Στο 49ο λεπτό με ένα σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή ο Ελλοπιακός απείλησε ξανά την εστία του Μαυροματίου.

Στο 58ο λεπτό γκολ από τον Κόκαλη, γράφεται το 3-0.

Στο 66΄ μεγάλη ευκαιρία για το Μαυρομάτι με σουτ του Νικολάου.

Στο 68΄ο Νίκας κάνει μια μεγάλη απέκρουσε και κρατά το 3-0.

Στο 81΄το Μαυρομάτι απειλεί την εστία του Γερογιάννη με ένα σουτ.

Στο 83΄ ο Ρίζος γράφει το τελικό 4-0.