ΑρχικήΑθλητικάΚυπάρισσος Αντίκυρας - Α.Ο. Ελλοπιακός 3-0 - Πρωτάθλημα Α` Βοιωτίας

Κυπάρισσος Αντίκυρας - Α.Ο. Ελλοπιακός  3-0 - Πρωτάθλημα Α` Βοιωτίας

Κυπάρισσος Αντίκυρας - Α.Ο. Ελλοπιακός 3-0 - Πρωτάθλημα Α` Βοιωτίας

Στις 16:30 ξεκινάει ο αγώνας - Δείτε τον ζωντανά στο radiothiva.gr

Σάββατο, 25 Σεπτεμβρίου 2021

Γιώργος Πέππας

Έγινε σήμερα στο γήπεδο της Αντίκυρας ο αγώνας ανάμεσα στον Κυπάρισσο Αντίκυρας και τον Ελλοπιακό, στο Πρωτάθλημα Α΄ Βοιωτίας της ΕΠΣ Βοιωτίας, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να επικρατήσουν με 3-0.

Το πρώτο γκολ μπήκε μόλις στο 2ο λεπτό όταν ο Μαλισσόβας κατάφερε να βγει τετ α τετ με τον Γερογιάννη και με ένα πλασέ άνοιξε το σκορ σε 1-0.

Και οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά στον αγώνα, με τον Ελλοπιακό να έχει την μεγαλύτερη κατοχή της μπάλας δίχως όμως να καταφέρνει να βάλει κάποιο γκολ.

Στο 8ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ με κεφαλιά η μπάλα πέρασε κοντά από το δοκάρι του Κυπάρισσου.

Στο 10ο λεπτό ο Ζώνας εκτελεί πέναλτι που κέρδισε ο Κυπάρισσος όμως ο Γερογιάννης πετάχτηκε και έπιασε την μπάλα κρατώντας το 1-0.

Στο 29ο λεπτό ο Κουκούλας εκτέλεσε πέναλτι που κέρδισε ο Ελλοπιακός όμως έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο 32ο λεπτό ο Ζαφειρόπουλος έκανε ένα πολύ δυνατό σουτ το οποίο όμως απέκρουσε ο Δημητράς.

Στο 37ο λεπτό ο Κυπάρισσος είχε μια ακόμη καλή ευκαιρία με δοκάρι.

Τα τελευταία λεπτά του 1ου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πολιουρκούσαν την εστία του Γερογιάννη και στις καθυστερήσεις κατάφεραν, με τον Ζώνα, να γράψουν το 2-0, όταν μπήκε στη μικρή περιοχή και με ένα πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 57ο λεπτό ο Γερογιάννης έκανε μια πολύ μεγάλη απέκρουση.

Ο Ζαφειρόπουλος κέρδισε 2ο πέναλτι για τον Ελλοπιακό και το εκτέλεσε στο 76΄ με τον Δημητρά να πέφτει στη γωνία του και να κρατάει το 2-0.

Στο 88ο ο Πλακίδας, που μόλις είχε γίνει αλλαγή, έκανε το τελικό 3-0 του αγώνα.

Ο Ελλοπιακός προσπαθούσε διαρκώς να βγει στην επίθεση όμως δεν κατάφερε να έχει πολλές ευκαιρίες στο 2ο ημίχρονο λόγω της ασφυκτικής πίεσης που ασκούσε ο Κυπάρισσος.