ΑρχικήΑθλητικάΑΟ Θήβα - Ελλοπιακός 1-1 - Highlights - Πρωτάθλημα Α` Βοιωτίας

#TAGS: Α.Ο. Θήβα  Α.Ο. Ελλοπιακός

ΑΟ Θήβα - Ελλοπιακός 1-1 - Highlights - Πρωτάθλημα Α` Βοιωτίας

Κυριακή, 17 Οκτωβρίου 2021

Γιώργος Πέππας

Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο το απόγευμα ο αγώνας στο Πρωτάθλημα Α` Βοιωτίας ανάμεσα στον Α.Ο. Θήβα και τον Α.Ο. Ελλοπιακό, με τις δύο ομάδες να παλεύουν σε όλο τον αγώνα για την νίκη.

Η Α.Ο. Θήβα κατάφερε από τα πρώτα δευτερόλεπτα του αγώνα να βγει μπροστά καθώς ο Μεμινάι, έπειτα από σέντρα, πετάχτηκε και με μια κεφαλιά έγραψε το 1-0.

Ο Ελλοπιακός απείλησε στο 7ο λεπτό την εστία του Κουτρούμπα με μια απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως ο τερματοφύλακας μπλόκαρε τη μπάλα.

Στο 18ο λεπτό ο Ελλοπιακός είχε μια ακόμη καλή ευκαιρία με ένα δυνατό σουτ το οποίο μπλόκαρει ο Κουτρούμπας.

Στο 23ο λεπτό η Θήβα είχε μια καλή φάση με απευθείας εκτέλεση φάουλ, όμως ο Γερογιάννης απέκρουσε με γροθιές.

Στο 30ο λεπτό ο Γερογιάννης έλαβε κόκκινη κάρτα, σε ένα μαρκάρισμα που έκανε στον Μπόβαλη, με τους φιλοξενούμενους να παίζουν έκτοτε με 10 παίχτες.

Στο 32ο λεπτό η Α.Ο. Θήβα είχε μια δυνατή φάση με απευθείας εκτέλεσε φάουλ, με τον Κολοβό, που αντικατέστησε τον Γερογιάννη, να απεκρούει.

Στο 49ο λεπτό ο Μεμινάι είχε μια καλή φάση όμως η μπάλα βγήκε άουτ.

Στο 51ο λεπτό ο Λισβάνης έκανε ένα δυνατό σουτ το οποίο απέκρουσε ο Κουτρούμπας.

Στο 52ο λεπτό ο Ελλοπιακός είχε μια ακόμη ευκαιρία όμως η μπάλα βγήκε άουτ.

Στο 55ο λεπτό ο Κολοβός έκανε μια εκπληκτική απέκρουση καθώς τινάχτηκε στο αέρα και έδιωξε την μπάλα σε κόρνερ.

Στο 87ο λεπτό ο Ελλοπιακός είχε μια καλή ευκαιρία.

Στο 91ο λεπτό, από εκτέλεση κόρνερ, ο Αναστασίου πετάχτηκε, έκανε τη κεφαλιά και έγραψε το τελικό 1-1.

Στα τελευταία λεπτά και οι δύο ομάδες είχαν από μια καλή ευκαιρία όμως δεν κατάφερε καμία να αλλάξει το σκορ.