ΑρχικήΑθλητικάΚυπάρισσος Αντίκυρας - Ένωση ΑΣΑ 3-1 - Highlights - Δηλώσεις

Κυπάρισσος Αντίκυρας - Ένωση ΑΣΑ 3-1 - Highlights - Δηλώσεις

Δείτε τις καλύτερες φάσεις, τα γκολ, και τις δηλώσεις του προπονητή του Κυπάρισσου Αντίκυρας

Κυριακή, 21 Νοεμβρίου 2021

Γιώργος Πέππας

Πραγματοποιήθηκε το Σάββατο, 20/11/21, ο αγώνας του Κυπέλλου Βοιωτίας, ανάμεσα στον Κυπάρισσο Αντίκυρας και την Ένωση ΑΣΑ, στο γήπεδο της Αντίκυρας, με τα βλέμματα όλων στραμμένα στο αποτέλεσμα του αγώνα-ντέρμπι, ανάμεσα σε δύο από τις πιο δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο, προσπαθόντας από τα πρώτα κιόλας λεπτά να πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Στο 6ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχα την πρώτη καλή φάση του αγώνα από σέντρα, όπου ο Νικολάου κάνει μια κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο 11ο λεπτό ο Περβέλης κερδίζει πέναλτι για την ομάδα του Κυπάρισσου, το οποίο εκτέλεσε στο 12ο λεπτό ο Παπαχαραλάμπους και έγραψε το 1-0.

Στο 23ο λεπτό ο Βασιλείου κάνει τη 1η καλή ευκαιρία για την Ένωση, η μπάλα όμω βγήκε άουτ.

Στο 28ο λεπτό η Ένωση είχε μια ακόμη καλή ευκαιρία με μια σέντρα-σουτ, όμως ο Καρανάσος μπλόκαρε.

Στο 29ο λεπτό ο Κυπάρισσος απείλησε με σουτ του Ζώνα την εστία των φιλοξενούμενων.

Στο 32ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή φάση με εκτέλεση φάουλ από τον Τζώνη, όμως ο Καρανάσος μπλόκαρε.

Στο 35ο λεπτό γίνεται το 2-0 από πάσα του Ζώνα στον Νικολάου, ο οποίος με ένα δυνατό σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα.

Στο 44ο λεπτό η Ένωση έφτασε κοντά στην ισοφάριση με ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, το οποίο ο Καρανάσος αναγκάστηκε να μπλοκάρει δύο φορές για να ασφαλίσει την μπάλα.

Μπορεί να είναι εικόνα 8 άτομα, άτομα που στέκονται και γρασίδι

Μπορεί να είναι εικόνα 5 άτομα, άτομα που παίζουν αμερικανικό ποδόσφαιρο, άτομα που στέκονται και γρασίδι

Στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου ο Νικολάου έστειλε την μπάλα, από στημένο φάουλ, στην εστία της Ένωσης όμως ο Latollari μπλόκαρε.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν δυναμικό ποδόσφαιρο με σκληρές φάσεις και μονομαχίες, με αποτέλεσμα να υπάρχουν πολλά φάουλ και πολλές κίτρινες κάρτες.

Στο 2ο ημίχρονο η Ένωση μπήκε πιο δυναμικά και άρχισε να πιέζει διαρκώς τον Κυπάρισσο.

Στο 54ο λεπτό έγινε το 2-1 από αντεπίθεση της Ένωσης, με σουτ στη γωνία από τον Βελέντζα.

Στο 64ο λεπτό οι γηπεδούχοι είχαν μια πάρα πολύ καλή ευκαιρία με τον Καράι, όμως ο Latollari μπλόκαρε και κράτησε το 2-1.

Στο 66ο λεπτό η Ένωση έφτασε κοντά στην ισοφάριση όμως δεν μπόρεσε κάποιος παίχτης να «τσιμπήσει» τη μπάλα και να ισοφαρίσει.

Στο 68ο λεπτό ο Κουτσούμπας έκανε ένα δυνατό σουτ όμως το μπλόκαρε ο Latollari.

Στο 70ο λεπτό ο Ζώνας βάζει ένα καταπληκτικό γκολ στέλνοντας τη μπάλα στο γάμα, και έγραψε το τελικό 3-1.

Η Ένωση είχε μια πολύ καλύτερη εικόνα στο 2ο ημίχρονο όμως ο Κυπάρισσος κατάφερε να περάσει με 3-1 στην επόμενη φάση του Κυπέλλου

Οι αρχικες εντεκάδες των δύο ομάδων:

ΚΥΠΑΡΙΣΣΟΣ ΑΝΤΙΚΥΡΑΣ: ΚΑΡΑΝΑΣΟΣ, ΤΣΟΥΡΑΣ, ΓΟΥΛΑΣ, ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ, ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ, ΜΑΛΙΣΣΟΒΑΣ, ΠΕΡΒΕΛΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΚΑΡΑΪ, ΖΩΝΑΣ.

ΕΝΩΣΗ ΑΣΑ: LATOLLARI, ΚΑΛΛΙΩΡΑΣ, ΠΑΠΑΛΙΤΣΑΣ, ΑΒΡΑΜΠΟΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΤΣΩΝΗΣ, ΛΕΟΝΤΙΟΥ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΜΠΑΚΟΥΡΟΣ, ΒΕΛΕΝΤΖΑΣ, ΑΝΤΑΜΗΣ.