ΑρχικήΕιδήσειςΒοιωτίαΣυγχαρητήριο μήνυμα του Δημάρχου Λεβαδέων σε αθλητές του ΑΚΟΛ

Συγχαρητήριο μήνυμα του Δημάρχου Λεβαδέων σε αθλητές του ΑΚΟΛ

Δευτέρα, 29 Νοεμβρίου 2021

Γιώργος Πέππας

Ο Δήμαρχος Λεβαδέων κ. Ιωάννης Δ. Ταγκαλέγκας εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια προς τους αθλητές και τις αθλήτριες του Αθλητικού Κολυμβητικού Ομίλου Λιβαδειάς για την συμμετοχή τους στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Στίβου (τέτραθλα) κατηγορία ΠΠΒ-ΠΚΒ στις κατηγορίες Κ12 & Κ 14 που έγινε στη Χαλκίδα την 6η Νοεμβρίου 2021.

Οι μικροί αθλητές και αθλήτριες κατέκτησαν 8 μετάλλια και πέτυχαν πολλά ατομικά ρεκόρ.

Η Μαρία Μαυρίκη κατέλαβε την 1η θέση στα 1200μ. με χρόνο 4:39:63 και τη 2η θέση στα 60μ.

Ο Βασίλης Ζυγογιάννης κατέκτησε την 2η θέση στα 1200 με χρόνο 4.03.02 και τη 2η θέση στο μπαλάκι με 45,40μ.

Ο Βασίλης Μικέλης κατέκτησε την 3η θέση στο μπαλάκι με 41,60μ.

Ο Αθανάσιος Μπάρλος κατέλαβε την 3η θέση στο ύψος με 1,25 μ. και την 3η θέση στη σφαίρα με 8,90 μ.

Στη Μικτή Σκυτάλη 6χ50 ο ΑΚΟΛ κατέλαβε την 3η θέση.

Συγχαρητήρια αξίζει να δοθούν και στους μικρούς αθλητές Ελένη –Μαρία Ζώνα, Εριφύλη Καραγιαννάκη, Αλεξάνδρα Καλιώρη, Φιλόθεος Δαλαμάγκας, Ευάγγελος Τσώτσης, Κώστας Βαλμάς, Πέτρος Κωνσταντίνης, Ευαγγελία Μικάλη, Ελισσάβετ Ταζεδάκη, Λυδία Τσιφή, Αρτεμις Τσούρα για τις καλές τους εμφανίσεις και τα ατομικά τους ρεκόρ.

Ο κ. Ταγκαλέγκας συγχαίρει ακόμη τους προπονητές κ. Μιχάλη Τόλια, κ. Δήμητρα Αναγνώστου και κ. Κωνσταντίνο Μίγα, όπως και τους γονείς όλων των παιδιών, για την πολύτιμη στήριξη τους και την ενίσχυση του αθλητικού τους ιδεώδες, κάνοντας μας όλους υπερήφανους.