#TAGS: Λεβαδειακός  Ποδόσφαιρο

Ήττα του Λεβαδειακού στο φιλικό με το ΝΠΣ Βόλο

Παρασκευή, 29 Ιουλίου 2022

Γιώργος Πέππας

Το πρώτο φιλικό αγώνα, πριν την έναρξη του Πρωταθλήματος της Super League, είχε η ομάδα του Λεβαδειακού, η οποία ηττήθηκε από το ΝΠΣ Βόλο, με τον αγώνα να λαμβάνει χώρα στο στο ΔΑΚ Λαμίας «Αθανάσιος Διάκος».

Η ομάδα του Λεβαδειακού φαίνεται πως ήταν καλύτερη στο 1ο ημίχρονο, όμως δέχτηκε ένα γκολ στο 38ο λεπτό, το οποίο έκρινε την αναμέτρηση.

Στο 2ο ημίχρονο πραγματοποιήθηκαν και από τις δύο ομάδες αρκετές αλλαγές, ο ρυθμός έπεσε και διατηρήθηκε το 1-0.

Για το ΝΠΣ Βόλο έπαιξαν οι:

Παπαδόπουλος, Αλχο, Τριανταφύλλου, Πίρινεν, Λυμπεράκης, Τσοκάνης, Ουεντραόγκο, Πάολο Φερνάντες, Βίκτορ Φερνάντες, Τσέλιος, Φαν Βέερτ. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι:

Μπαριέντος, Λούνα, Μεσκίδα, Μεταξάς, Σιέλης, Τάχατος, Εσκοβάλ, Ίννος και Παπαθανασίου.

Για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ αγωνίστηκαν οι:

Μάρκοβιτς, Ντεντάκης, Μπαχανάκ, Βινίσιους, Βήχος, Μεχία, Χάμοντ, Νίκας, Μουτίνιο, Βρακάς, Δούμτσιος. Έπαιξαν και οι:

Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης, Λιάγκας, Τσάπρας, Τζημόπουλος, Λούα Λούα, Ρεγκίς, Αραβίδης, Μπαρμπόσα, Βουτσάς, Συμελίδης.

Αυτό ήταν το πρώτο φιλικό της ομάδας εν όψει του Πρωταθλήματος της Super League. Το επόμενο προγραμματισμένο είναι για το απόγευμα της Κυριακής 31/7 στις 18:30, στο δημοτικό στάδιο Αλιάρτου με αντίπαλο τον Ιωνικό.